Rychlé informaceAktuální informace2009

Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR (Nehody a úrazy. Zdravotní stav a zaměstnání.)

Autor: 
 
Číslo:
 45/09
Region:
 Česká republika
Rok:
 2009
 (0.18 MB)
Souhrn:
Aktuální informace sleduje výskyt úrazů při nehodách dopravních, pracovních, školních, ale i v domácnosti. Nějaký úraz utrpělo v posledních 12 měsících celkem 10,5 % dotázaných, více než 7 % respondentů muselo být z důvodu úrazu ošetřeno lékařem. Pracovní úraz byl zaznamenán u 3 % dotázaných pracujících. Zaměstnání však ovlivňuje zdravotní stav respondentů i jinak. Celkem pětina osob, které pracují nebo někdy pracovaly trpěla v posledních 12 měsících nemocí, která byla způsobena nebo zhoršena jejich zaměstnáním. Nejčastěji se jednalo o pracovníky v dělnických profesích. Čtvrtina respondentů musela v posledních 12 měsících přerušit z důvodu nemoci své pracovní aktivity.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.