Rychlé informaceAktuální informace2009

Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR (Smyslové a pohybové funkce)

Autor: 
 
Číslo:
 52/09
Region:
 Česká republika
Rok:
 2009
 (0.33 MB)
Souhrn:
Aktuální informace analyzuje výskyt omezení v oblasti smyslových a pohybových funkcí respondentů. Zatímco se zrakem má problémy zhruba 10 % osob, potíže se sluchem jsou méně časté. V oblasti pohybové bylo v chůzi omezeno zhruba 8 % mužů a 16 % žen, ženy tedy byly omezeny častěji ve srovnání s muži. Podobně je tomu i v případě schopnosti sehnout se a vstát, kde problémy zaznamenáváme u desetiny mužů a pětiny žen. Potíže s kousáním bez umělého chrupu má 12 % dotázaných, jemnou motoriku zvládají respondenti relativně bez obtíží. Nejčastěji se všechny sledované potíže projevovaly v nejvyšší věkové kategorii u osob ve věku 75 let a starších.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.