Rychlé informaceAktuální informace2010

Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR (Užívání drog)

Autor: 
 
Číslo:
 55/10
Region:
 Česká republika
Rok:
 2010
 (0.22 MB)
Souhrn:
Analýza zpracovává výsledky šetření EHIS z hlediska identifikace uživatelů drog mezi respondenty. Podle šetření je v populaci ve věku 15 let a více zhruba 15 % osob, které někdy užily drogu. V průběhu posledních 12 měsíců drogu užilo 13 % mužů a necelých 9 % žen ve věku do 35 let. Mezi muži je užívání drog častější než u žen, nejvíce uživatelů je mezi mladými. Nejčastěji se jednalo o užívání marihuany, dále pak extáze a lysohlávek, ovšem na poměrně nižší úrovni. Ve srovnání s roky předchozích šetření se podíl uživatelů drog výrazně zvýšil. Pokud porovnáme údaje ze šetření EHIS s výsledky šetření provedeného Národním monitorovacím střediskem, pak zjišťujeme, že šetření EHIS podíl uživatelů drog výrazně podhodnocuje a jejich skutečný podíl v populaci je vyšší. Uživatele drog zná 28 % dotázaných.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.