Rychlé informaceAktuální informace2010

Evropské výběrové šetření o zdravotním stavu v ČR - EHIS CR (Životní a pracovní prostředí respondentů)

Autor: 
 
Číslo:
 58/10
Region:
 Česká republika
Rok:
 2010
 (0.32 MB)
Souhrn:
Aktuální informace hodnotí u respondentů míru vystavení 3 složkám fyzického prostředí v okolí bydliště (hluk, znečištěné ovzduší a zápach), dále kriminalitě, násilí a vandalismu a konečně také nepříjemnostem na pracovišti. V případě všech 3 složek fyzického prostředí bylo zjištěno, že jsou jim respondenti mladší 45 let vystavováni více často než starší respondenti, rozdíly mezi pohlavími nebyly zpozorovány. Hluku a znečiš-těnému ovzduší jsou více vystavováni respondenti z měst s více než 50 tisíci obyvateli, zápachu naopak respondenti z menších obcí. Kriminalitě jsou častěji vystavovány ženy, mladší respondenti, a osoby žijící ve městech s více než 100 tisíci obyvateli. Nepříjemnostem na pracovišti jsou obecně více vystavováni muži.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.