Rychlé informaceAktuální informace2017

Přístrojové vybavení zdravotnických zařízení ČR v roce 2016

Autor: 
Číslo:
 07/17
Region:
 Česká republika
Rok:
 2017
Souhrn:

Tato zpráva podává informace o stavu vybraného přístrojového vybavení zdravotnických zařízení dle ročního výkazu T (MZ) 1-01 (dále jen T1). Výkazy se zaměřuje převážně na sledování zdravotnického přístrojového vybavení využívající ionizující záření. V roce 2016 došlo k nárůstu o 656 vykázaných zubních rentgenů (9,7 %), o 81 sonografů (1,4 %), o 71 hemodialyzačních přístrojů (3,1 %), o 29 laparoskopů (4,7 %) a také o 5 pozitronových emisních tomografů (PET). Naopak byl zaznamenán úbytek o 27 laserů (1,9 %), o 6 CT přístrojů (3,5 %) a 5 angiokompletů DSA (5,5 %). Návratnost výkazu T1 dosáhla v roce 2016 celkem 81 %, v tom 372 poskytovatelů lůžkové zdravotní péče (97 %) z 384 zpravodajských jednotek (ZJ) a 13 021 poskytovatelů ambulantní zdravotní péče (81 %) z 16 095 ZJ.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.