Rychlé informaceAktuální informace2004

Světové šetření o zdraví (6. díl) - Kouření tabáku a spotřeba alkoholu

Autor: 
 
Číslo:
 05/04
Region:
 Česká republika
Rok:
 2004
 (0.14 MB)
Souhrn:
Kouření a spotřeba alkoholu. Podle statistik ČSÚ připadá na jednoho obyvatele České republiky spotřeba 10 litrů čistého alkoholu ročně. Přepočtením našich výsledků by byla tato hodnota méně než poloviční, ale od výsledků podobných studiích se příliš neliší. Obě hodnoty jsou těžko srovnatelné a rozdíly způsobeny omezenou dobou sledování spotřeby alkoholu v tomto šetření ale určitě i záměrným podhodnocováním spotřeby ze strany respondentů. Při posuzování celkového rizika vyplývajícího z nadměrné spotřeby alkoholu je třeba brát tyto faktory v úvahu.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.