Rychlé informaceAktuální informace2016

Vývoj přístrojového vybavení zdravotnických zařízení ČR v letech 2006–2015

Autor: 
Číslo:
 01/16
Region:
 Česká republika
Rok:
 2016
Souhrn:

Tato zpráva podává informace o vývoji vybraného přístrojového vybavení zdravotnických zařízení dle ročního výkazu T (MZ) 1-01. Tento výkaz se zaměřuje především na sledování zdravotnického přístrojového vybavení využívající ionizující záření. Tato zpráva se soustředí na popis desetiletého vývoje od poslední zásadní změny rozsahu sledovaných přístrojů a metodiky v roce 2006. V letech 2006 až 2015 významně vzrostla dostupnost v přepočtu na mil. obyvatel u výpočetní tomografie CT o 24 % na 16,1 přístrojů, u magnetické rezonance MR o 120 % na 8,3 přístrojů, u sonografů UZ o 55 % na 543,9 přístrojů, u zubních RTG o 41 % na 638,6 přístrojů, u hemodialyzačních přístrojů o 49 % na 216,9 přístrojů, u lineárních urychlovačů o 55 % na 5,1 přístrojů a laparoskopů o 56 % na 58,7 přístrojů. Návratnost výkazu v roce 2015 dosáhla u poskytovatelů lůžkové péče 97 %, tj. ze 426 zpravodajských jednotek výkaz odevzdalo 414 poskytovatelů. U poskytovatelů ambulantní péče činila návratnost 77 %, tj. 11 263 z 14 554 zpravodajských jednotek. 

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou elektronické dokumenty dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto dokumenty jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu. Dokumenty se vyskytují v těchto formátech:

Stáhnout Adobe Reader

K prohlížení elektronických dokumentů ve formátu PDF je nutné mít nainstalovaný ve vlastním počítači prohlížeč Adobe Reader, verze 8.0 a vyšší. Při používání starších prohlížečů nezaručujeme plnou funkčnost elektronických dokumentů. Nainstalujte si proto, prosím, potřebný prohlížeč. Novější verze si můžete stáhnout na této internetové adrese. Při prohlížení elektronických dokumentů Vám doporučujeme si vybraný soubor na svůj disk nejdříve stáhnout a potom teprve prohlížet. Pouze tituly o velikosti do 0.5 MB jsou vhodné k prohlédnutí přímo na našich stránkách. Z tohoto důvodů je u všech zveřejněných elektronických dokumentů uvedena jejich velikost v MB.

K zobrazení dokumentů s koncovkami DOC, XLS, PPT potřebujete mít nainstalovaný produkt Microsoft Office. Pokud jej však nevlastníte, stáhněte si k těmto produktům řady Office volně dostupné prohlížeče.

Stáhnout program na dekomprimaci ZIP

Některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány ve formátu ZIP. Na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Dokumenty ve formátu RTF

RTF dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.