Úpravy registrů NRNAR a NRROD k 6. 6. 2017

Vážení uživatelé, chtěli bychom Vás informovat, že k dnešnímu dni 6. 6. 2017 byly nasazeny úpravy registrů NRNAR a NRROD, v nichž jsou provedeny veškeré korekce kontrol, které v minulých měsících bránily plnému zasílání dat do registru.


Vážení uživatelé,

chtěli bychom Vás informovat, že k dnešnímu dni 6. 6. 2017 byly nasazeny úpravy registrů NRNAR a NRROD, v nichž jsou provedeny veškeré korekce kontrol, které v minulých měsících bránily plnému zasílání dat do registru.

Upraven byl algoritmus výpočtu věku, díky kterému je momentálně již možné zadávat veškeré diagnózy a záznamy by tak měly projít bez problémů do registru.

V NRROD byla nově upravena kontrola k povinné položce Datum přijetí /rprij/, které musí být nově ve stejném nebo předcházejícím roce od data porodu. Úprava kontroly byla provedena také u povinné položky Předpokládané datum porodu /rpred/, které musí mít předchozí, stejný nebo následující rok od data porodu.

V NRROD byla dále vytvořena nová položka Datum narození, která je ve formuláři v registru umístěna mezi položkami Rodné číslo /rrcm/ a Datum a čas přijetí /rprij/. Tato položka se automaticky vyplní po zadání rodného čísla rodičky.

Veškeré výše uvedené úpravy v NRNAR i NRROD byly provedeny pro ruční i dávkové vkládání dat.

Děkujeme Vám za spolupráci

Mgr. Zuzana Jánová
Ústav zdravotnických informací a statistiky České republiky
tel: 22497 2882
e-mail: zuzana.janova@uzis.cz  

6. 6. 2017