Technický helpdesk
po–čt 8.00–16.00, pá 8.00–15.00
helpdesk.registry@uzis.cz
222 269 999
Metodický helpdesk
po–čt 7.00–16.00, pá 7.00–15.00
helpdesk@uzis.cz
222 269 998/884
Národní registr intenzivní péče byl zaveden v roce 2016 novelizací zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách), a to zákonem č. 147/2016 Sb. s účinností od 1. 7. 2016.
Registr se zaměřuje na oblast standardizace klinických postupů a kvality intenzivní péče. Hlavním přínosem registru, který se týká výhradně poskytované akutní lůžkové péči, je sledování kvality a výsledků péče, vybudování referenčního zdroje dat a poskytování srovnávacích analýz jednotlivým poskytovatelům.
V registru jsou zpracovávány osobní údaje potřebné pro identifikaci pacienta, sociodemografické údaje (věk, pohlaví) ovlivňující zdravotní stav pacienta, rizikové a prognostické faktory onemocnění, údaje vztahující se k onemocnění a jeho léčbě, diagnóza onemocnění včetně laboratorních hodnot, poskytování dispenzární péče a o úmrtí pacienta; údaje potřebné pro identifikaci poskytovatele diagnostikujícího a poskytujícího akutní lůžkovou péči intenzivní a následnou intenzivní péči.
Základní statistickou jednotkou záznamu v registru je záznam o hospitalizaci pacienta na jednotce intenzivní péče nebo anesteziologickém a resuscitačním oddělení, tedy pacient, kterému byla poskytnuta intenzivní forma lůžkové péče.
Údaje pacientů do registru bude hlásit každý poskytovatel intenzivní lůžkové péče, který ji poskytl při hospitalizaci pacienta v případě náhlého selhávání nebo náhlého ohrožení základních životních funkcí nebo v případech, kdy lze tyto stavy důvodně předpokládat.
V současné době jsou pro naplnění registru využívána data zdravotních pojišťoven prostřednictvím Národního registru hrazených zdravotních služeb.
Osobní údaje
Klinické údaje
Případ / lůžkový pobyt na JIP nebo ARO
Den pobytu na JIP nebo ARO
Zatím nejsou k dispozici, registr je ve výstavbě